Kolejna wielka transakcja na polskim rynku nieruchomości komercyjnych została przeprowadzona. Firma P.A. NOVA S.A., znana z działań na rynku nieruchomości, poinformowała o sprzedaży swojego parku handlowego zlokalizowanego w Kłodzku. Obiekt ten rozpościera się na obszarze przeszło 7 000 metrów kwadratowych. Finalizację transakcji można odnotować na dzień 23 maja 2024 roku, co potwierdzono poprzez podpisanie formalnego aktu sprzedaży.

Park handlowy znajduje się w dogodnej lokalizacji w mieście Kłodzko, które liczy ponad 25 tysięcy mieszkańców i leży na terenie województwa dolnośląskiego. Wśród jego najemców znajdują się takie uznane marki jak Aldi, Dealz, Action, KAES, Martes Sport, Neonet, Pepco, Rossmann, Sinsay oraz 4F.

Nabywcą nieruchomości jest Falcon Investment Management – fundusz inwestycyjny z siedzibą w stolicy Polski, Warszawie. Netto wartość umowy stanowi 13% przychodów grupy kapitałowej P.A. NOVA według najnowszego, dostępnego dla publiczności, rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego.

Prezes P.A. NOVA S.A., Tomasz Janik, wyraził swoje spostrzeżenia na temat transakcji mówiąc: „Sprzedaż parku handlowego w Kłodzku stanowi istotny postęp dla naszej firmy. Sukces tej transakcji podkreśla efektywność naszej strategii inwestycyjnej i umiejętność zarządzania portfelem nieruchomości komercyjnych. To działanie jest zgodne z naszym planem biznesowym i otwiera przed nami drzwi do realizacji kolejnych projektów”.