Na wtorek, 20 lutego bieżącego roku, rolnicy z powiatu kłodzkiego zaplanowali kolejne protesty. Na skutek tych działań, niewykluczone są pogorszenia warunków jazdy na Droga Krajowej nr 8 (DK-8) między miejscowościami Szalejów a Kłodzko oraz na DK-33.

Akcja protestacyjna rolników z gminy Kłodzko ma rozpocząć się o godzinie 9.00 przy stacji Orlen na ulicy Lisiej. Następnie, godzinę później, do akcji mają wkroczyć dwie grupy demonstrantów. Grupa pierwsza skieruje swoje kroki w stronę Szalejowa Górnego i tam zamierza zająć pozycje na DK8, dokładnie na wysokości zjazdu do Polanicy. Zadaniem drugiej grupy będzie udanie się pod galerie handlowe w Kłodzku. Tam rozpoczną oni akcję ulotkową, mającą na celu zwiększenie świadomości konsumentów o znaczeniu pochodzenia zakupionych produktów. Zaplanowane protesty mają mieć miejsce między godziną 10:00 a 17:00 lub potrwają do godziny 18:00.

Na Drodze Krajowej nr 33 (DK-33) również zaplanowano manifestacje. Rolnicy z gmin Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie zamierzają przemierzać drogę kolumną od Wilkanowa w kierunku Boboszowa.

Z kolei rolnicy z gminy Kudowa planują protest na granicy z Czechami. Dodatkowo, mają zamiar 22 lutego wspomóc swoich czeskich kolegów podczas protestu po stronie Czech.