Policja w Kłodzku otrzymała alarmujące zgłoszenie, jakoby w jednym z mieszkań na terenie miasta mogła znajdować się nietrzeźwa kobieta, będąca matką małoletniego dziecka. Po przybyciu na wskazane miejsce, funkcjonariusze natrafili na mężczyznę, który pomimo widocznych oznak upojenia alkoholowego, stanowczo negował prawdziwość zgłoszenia.

Podczas interwencji, mężczyzna usiłował przekonać policjantów, że w mieszkaniu nie znajduje się jego partnerka z ich wspólnym dzieckiem, ani żadne inne osoby. Funkcjonariusze jednak nie dali wiary jego słowom i postanowili dokładnie przeszukać całe lokum. W trakcie tej czynności natknęli się na schowaną kobietę, która była w towarzystwie małej dziewczynki.

Z kobiecie bijał intensywny zapach alkoholu, a ona sama nie potrafiła wyjaśnić powodów swojego skrytobójczego zachowania. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało w jej organizmie zawartość 2,94 promila alkoholu. Jej partner zasiał notabene wynik na poziomie 0,74 promila. Kobieta usiłowała tłumaczyć się przed policjantami, że ma problemy z nadciśnieniem, co mogło wpłynąć na tak wysoki wynik.

Do momentu podjęcia oficjalnej decyzji przez sąd w kwestii dalszej opieki nad dzieckiem, mała dziewczynka została przekazana pod opiekę instytucji opiekuńczej. Ostateczny werdykt w sprawie jej przyszłości zostanie wydany przez sąd rodzinny.