W Kłodzku doszło do gwałtownego incydentu skierowanego przeciwko młodemu mężczyźnie. Dnia 25 maja dwóch agresorów bezceremonialnie zaatakowało go, używając brutalnej siły, aby go unieruchomić. W wyniku tego zdarzenia padła ofiarą kradzieży – jego telefon komórkowy i portfel zostały skradzione przez przestępców.

Służby policyjne niezwłocznie podjęły konkretne środki, które skutkowały szybkim zatrzymaniem napastników. Jeszcze w tym samym dniu dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat, zamieszkujących powiat kłodzki, zostało aresztowanych. U nich odnaleziono skradzione przedmioty, co jeszcze bardziej umocniło dowody ich winy – informuje Tobiasz Fąfara, reprezentujący policję kłodzką.

Osoby zatrzymane zostały oskarżone o dokonanie rozboju. Czeka ich teraz możliwość skazania na karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Dodatkowym obciążeniem dla jednego z podejrzanych jest fakt, że działał on w ramach recydywy, co oznacza powrót do przestępstwa, za co grozi mu zaostrzenie kary. Na skutek wniosku prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy.