Przywództwo Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłodzku korzysta z obecnej dogodnej pogody, aby przyspieszyć prace remontowe i porządkowe na terenie stadionu. Szczególnie zadowalające są najnowsze dodatki do kompleksu.

W przeszłości, stadion w Kłodzku był często w centrum uwagi mediów krajowych. Jego zarządca, Jan Krombach, był wielokrotnie chwalony za utrzymanie obiektu w nienagannej formie, a także za ciągłe dodawanie funkcjonalności związanych ze sportem, rekreacją i aktywnym odpoczynkiem. Krombach zawsze zwracał szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy terenami zielonymi a infrastrukturą sportową, co czyniło stadion jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem.

Obecnie wspomniany kompleks kontynuuje swoją ewolucję, dostosowując się do nowoczesnych standardów i rozwijając swoją ofertę w granicach dostępnych środków finansowych. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Bogdan Bachmatiuk, wraz z ekipą wykonuje szereg prac inwestycyjnych i remontowych mających na celu podniesienie atrakcyjności obiektu. Burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, w wywiadzie dla DKL24.PL zwraca szczególną uwagę na remont trybun na boisku piłkarskim. Jedna część trybun została już zmodernizowana i charakteryzuje się estetycznym i kolorowym wyglądem. Druga część trybun zostanie wyremontowana w bieżącym roku, co obejmie wymianę siedzeń i dodanie daszków nad nimi. W najbliższej przyszłości tor lekkoatletyczny wokół głównego boiska ma otrzymać nową, lepszą nawierzchnię.

W 2024 roku kompleks przy ulicy Sportowej zostanie ulepszony o park wodny i odnowiony basen na otwartej przestrzeni. Jeśli będą dostępne odpowiednie środki finansowe, planowane jest rozpoczęcie budowy drugiej hali wielofunkcyjnej, która ma stanąć obok boiska ze sztuczną nawierzchnią. Dodatkowo, teren stadionu jest systematycznie rozbudowywany o system monitoringu, który ma chronić obiekt przed działaniem osób nieodpowiedzialnych.