Dzięki natychmiastowej interwencji dwóch funkcjonariuszy Kłodzkiej Policji – starszego posterunkowego Jacka Stecyka i posterunkowego Kamila Janika, życie 20-letniego mężczyzny zostało ocalone. Młodzieniec zdecydował się na niebezpieczne działanie – otworzył butlę gazu w swoim pokoju i zablokował drzwi używając do tego celu szafy.

Okoliczności wydarzenia były dramatyczne. Mężczyzna odkręcił gaz w pokoju i zatamował dostęp do niego, przesuwając szafę na drogę. Pierwsi na miejscu byli policjanci – informuje Wioletta Martuszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. Znaleźli się oni przed zamkniętymi drzwiami, które młody mężczyzna nie był w stanie otworzyć, ponieważ zamek uległ zablokowaniu.

Decyzja o natychmiastowym działaniu okazała się kluczowa. Funkcjonariusze szybko znaleźli sposób na otwarcie drzwi do pokoju i usunęli szafę blokującą wejście. 20-latek został ewakuowany na korytarz, a pomieszczenia natychmiastowo wywietrzono.

Na miejsce zdarzenia przybyli również ratownicy medyczni, którym przekazano trzeźwego mężczyznę. W akcji uczestniczyli też strażacy.

Dzięki determinacji i błyskawicznej reakcji dwóch policjantów – starszego posterunkowego Jacka Stecyka oraz posterunkowego Kamila Janika – potencjalna tragedia została zatrzymana. Jak informuje rzeczniczka prasowa policji, na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.