Według relacji Straży Miejskiej w Kłodzku, doszło do dramatycznego w dniu 6 grudnia. Około godziny 10:00 strażnicy miejski podczas wykonywania swojej służby zostali poproszeni o wsparcie przez przypadkową kobietę. Kobieta zgłosiła im, że przed sklepem „SYSTEM”, położonym przy ulicy Spadzistej, leży nieprzytomny starszy pan.

Strażnicy odpowiedzieli na wezwanie bez wahania i bezzwłocznie udało się do wskazanej lokalizacji. Tam natrafili na nieprzytomnego mężczyznę, który był już reanimowany przez jednego z przechodniów. Chwilę później na miejsce dotarła karetka pogotowia ratunkowego, a zadaniem ratowania życia mężczyzny zajęli się doświadczeni ratownicy medyczni. Po kilkunastu minutach intensywnej reanimacji podjęto decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do najbliższego szpitala.

Straż Miejska w Kłodzku przekazała informację, że nie ma obecnie danych na temat aktualnego stanu zdrowia poszkodowanego. W swoim oświadczeniu, strażnicy miejski wyrażają swoje podziękowania dla mężczyzny, który zareagował i podjął się reanimacji nieprzytomnego oraz dla pracownika sklepu „SYSTEM” na ulicy Spadzistej za ich pomoc i zaangażowanie w ratowanie życia.