Obecność wielkogabarytowych śmieci porzuconych przy pojemnikach na odpady stała się poważnym problemem na kłodzkich osiedlach. Często okazuje się, że podczas przeprowadzki lub remontu, mieszkańcy decydują się po prostu pozbyć się starych mebli czy też odpadów budowlanych, zostawiając je w pobliżu śmietników. W rezultacie, miejsca te stają się zapełnione niepożądanymi przedmiotami takimi jak kompletne zestawy szaf, kanapy, krzesła, dywany, a także różnego rodzaju odpady pochodzące z prac budowlanych.

Takie zachowanie nie tylko psuje estetykę okolicy, ale również stanowi irytujący widok dla mieszkańców i przechodniów. Wszystko to prowadzi do sytuacji, gdy śmieci gromadzą się na tygodnie, nie tylko szpecąc otoczenie, ale potencjalnie stanowiąc również zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Straż Miejska w Kłodzku podjęła działania w celu rozwiązania tego rosnącego problemu. Po otrzymaniu skarg od zaniepokojonych mieszkańców z ulic Morcinka i Okrzei, funkcjonariusze straży odnaleźli i ukarali winnych. Osoby, które podrzuciły duże gabaryty pod wiaty śmietnikowe, otrzymały mandaty w wysokości 500 zł. Straż Miejska apeluje do społeczności lokalnej o zgłaszanie tego typu przypadków. Tylko poprzez współpracę mieszkańców można skutecznie zadbać o czystość i porządek na osiedlach.