Wieczorem 30 października, dokładnie około godziny 19:20, doszło do poważnego incydentu na drodze krajowej 46, który zablokował ruch w obu kierunkach. Samochód ciężarowy, który poruszał się w stronę Kłodzka, nagle stanął w płomieniach, co doprowadziło do wybuchu ogromnego pożaru.

Obecnie trwa akcja gaśnicza prowadzona przez straż pożarną, która według szacunków może potrwać kilka godzin. W wyniku tego dramatycznego wydarzenia, droga została zablokowana, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Na szczęście podczas tego zdarzenia nie doszło do żadnych uszkodzeń infrastruktury drogowej, a nie odnotowano również żadnych poszkodowanych. Mimo to, konieczność jej zamknięcia doprowadziła do powstania zatoru o długości około 2 kilometrów. Te utrudnienia mogą potrwać do późnej nocy, prawdopodobnie aż do godziny 22:00 lub nawet dłużej.

Działania ratownicze są intensywne i angażują siły straży pożarnej z całego regionu Opolszczyzny. Wszystko wskazuje na to, że normalizacja ruchu na drodze krajowej 46 nastąpi dopiero po zakończeniu tych działań.