28 października, w sobotni dzień, w Krosnowicach, w sali zwanej Podhalanka, miały miejsce gminne uroczystości dedykowane Europejskiemu Dniu Seniora. Wydarzenie było częścią projektu „Senior, radny, obywatel”, inicjowany przez gminę Kłodzko w ramach „Programu wsparcia rad seniorów na Dolnym Śląsku”, który zaakceptował Marszałek Województwa. Ten interesujący projekt przyciągnął do wspólnego świętowania kluby seniorów oraz uniwersytety trzeciego wieku z całego obszaru gminy.

Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło wspólnymi siłami Zbigniewa Tura, wójta gminy Kłodzko oraz przewodniczącego rady tej samej gminy – Ryszarda Jastrzębskiego. Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci rady seniorów gminy Kłodzko, klubów seniora z Kłodzka, Boguszyna, Jaszkowej Dolnej, Krosnowic, Ołdrzychowic Kłodzkich, Szalejowa Górnego i Wojborza. Był również Dzienny Dom Aktywny Senior z Jaszkowej Dolnej oraz zaproszeni specjalnie na to wydarzenie goście z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Nowej Rudy i Ząbkowic Śląskich.

W ramach programu artystycznego wystąpiły różnorodne zespoły, między innymi Roksanki z Bierkowic, Wojborzanki oraz grupy „Marzenie Gminy Kłodzko” i „Jazgotki” z Ząbkowic Śląskich. Kulminacją części artystycznej była prezentacja dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Eweliny Ptak, która wraz z zespołem ośrodka pokazała porywający taniec do muzyki z baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”.