Wtorkowe popołudnie 5 września, około godziny 12, przyniosło poważny incydent drogowy na trasie łączącej Oleśnicę z Twardogórą. Do zdarzenia, w którym uczestniczyły bus i ciężarówka, doszło na tejże drodze, prowadząc do znaczących komplikacji w ruchu drogowym. Sytuacja była na tyle poważna, że droga pozostawała zablokowana w obu kierunkach, co wymusiło wprowadzenie ruchu wahadłowego. Ostatecznie, dopiero wieczorem tego samego dnia, udało się przywrócić normalny ruch na tym odcinku.

Jako skutek stłuczki, kierujący busem odniósł obrażenia. Natychmiast został przewieziony do szpitala we Wrocławiu. Jak informowały nas służby medyczne z pogotowia lotniczego, które zostało zadysponowane do tego incydentu, stan poszkodowanego nie jest zagrożony. Niemniej jednak, jak podaje starsza aspirant Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”, poszkodowany będzie wymagał specjalistycznej opieki medycznej.

Na miejscu zdarzenia utrzymywały się utrudnienia. Droga była niewidoczna, co dodatkowo komplikowało sytuację. Wszystko czekało na lawetę wydobywającą ciężarówkę z rowu. Policjantom pełniącym służbę na miejscu wypadku przewidywano, że utrudnienia te mogą potrwać do godziny 15.