Według nieomylnych pomiarów urządzenia do mierzenia prędkości, używanego przez policję, pojazd poruszał się z szybkością 106 km/h na terenie zabudowanym. To oznacza przekroczenie dozwolonej prędkości aż o 56 km/h.

Policjanci służący w grupie SPEED z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, prowadzili nadzór nad ruchem drogowym na terenie powiatu kłodzkiego. Wykorzystywali do tego nie tylko nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator, ale również ręczny miernik prędkości pracujący na bazie lasera, który pozwalał na jednoczesne rejestrowanie obrazu.

Podczas patrolu na terenie gminy Międzylesie, funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy poruszający się z niebezpieczną prędkością. Jak wykazały pomiary dokonane za pomocą policyjnego miernika prędkości, pojazd ten jechał z prędkością 106 km/h na terenie zabudowanym, co stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h. Za kierownicą owego pojazdu siedział 36-letni mężczyzna.

Ten nieodpowiedzialny kierowca został ukarany za swoje wykroczenie mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Ponadto stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy i naliczono mu 13 punktów karne – informuje rzecznik prasowy kłodzkiej policji, Wioletta Martuszewska.