W minioną niedzielę, 27 sierpnia, na terenie gminy Kłodzko doszło do niecodziennego zdarzenia. Mężczyzna w wieku 36 lat, pomimo zauważalnych oznak spożycia alkoholu, podjął decyzję o wsiadaniu za kierownicę samochodu. Na szczęście, jego nieodpowiedzialne zachowanie zostało szybko zauważone i przerwane przez interweniujących funkcjonariuszy policji. Badanie alkomatem wykazało, że miał aż 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna przekonywał policjantów, że jego jedynym celem było dotarcie do własnego mieszkania. Jego wyjaśnienia nie przekonały jednak funkcjonariuszy, którzy nie pozwolili 36-latkowi kontynuować jazdy. Obecnie stoi przed nim perspektywa surowych kar prawnych oraz obciążeń finansowych.

– Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu lub po zażyciu innego środka o podobnym działaniu grozi surowa kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna nawet do wysokości 5 tysięcy złotych oraz możliwość nałożenia zakazu prowadzenia pojazdów na okres nawet do 10 lat – komentuje Wioletta Martuszewska, reprezentująca policję kłodzką.