Organizacja charytatywna Strażnicy Dziecięcych Marzeń trafiła na trop mężczyzny podejrzanego o przestępstwa seksualne wobec dzieci. Do zatrzymania doszło w Bystrzycy Kłodzkiej. To kolejna udana akcja ekipy SDM. Sprawą zatrzymanego 58-latka dalej zajmie się policja. Pod filmikiem z obywatelskiego zatrzymania internauci zostawili ponad 2 tysiące komentarzy.

Pedofil zatrzymany w Bystrzycy Kłodzkiej

Ekipa SDM przybyła do Bystrzycy Kłodzkiej, by dokonać obywatelskiego zatrzymania 58-letniego mężczyzny. Pedofil działał w sieci już od jakiegoś czasu, a dzięki doświadczonym wolontariuszom udało się nie tylko trafić na trop przestępcy seksualnego, ale także zdobyć dowody, które okażą się nieocenione w momencie, gdy sprawę przejmie policja. W sieci opublikowano krótki filmik z zatrzymania 58-latka. Widzimy na nim mężczyznę rozmawiającego z jednym z członków organizacji walczącej z pedofilią w sieci. Z rozmowy jasno wynika, że 58-letni zatrzymany istotnie ma na swoim koncie kontakty z osobami małoletnimi. 58-latek wysyłał i odbierał pornograficzne treści, a także prowadził konwersacje o charakterze erotycznym z dziećmi.

Działalność Strażników Dziecięcych Marzeń

Strażnicy Dziecięcych Marzeń to ogólnopolska organizacja charytatywna zajmująca się zwalczaniem pedofilii. Członkowie organizacji tropią przestępców seksualnych, a następnie na własny koszt dojeżdżają do różnych miejscowości na terenie kraju, by dokonywać obywatelskich zatrzymań. Działacze aktywnie prowadzą profil na Facebooku, gdzie z przerażającą częstotliwością publikują filmiki z zatrzymań kolejnych pedofili. Na nagraniach widać twarze przestępców, a działacze podają także imiona i wiek zatrzymanych. Wszyscy trafiają w ręce policji, a o karach decyduje sąd. Nie ulga wątpliwości, że wielu przestępców seksualnych pozostałoby bezkarnych, gdyby nie zaangażowanie ekipy SDM. Działalność organizacji wspierają internauci.