Inwestycje realizowane w przestrzeni miejskiej odbywają się dzięki podatkom mieszkańców. Pieniądze nie biorą się z powietrza i nawet wandale powinni zdawać sobie z tego sprawę. Tymczasem mieszkańcy Szczytnej z rozczarowaniem dostrzegli zniszczony plac zabaw dla dzieci. Ten sam, który niedawno został oddany do użytku po kompleksowym remoncie…

Wyremontowany plac zabaw zniszczony

Place zabaw dla dzieci to istotny element krajobrazu w każdym mieście. Dzieci potrzebują bezpiecznego miejsca do zabawy, a wyznaczone place zabaw są do tego idealne. W ostatnich latach mnóstwo takich miejsc w Polsce wyremontowano, by sprzęty były bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci. Placów zabaw jest jednak dużo, a remonty kosztują. Nic więc dziwnego, że niektórzy mieszkańcy musieli poczekać dłużej na cudowny efekt modernizacji. Tak też było w Szczytnej. I kiedy w końcu najmłodsi mieszkańcy otrzymali do swojej dyspozycji wspaniały, nowiutki plac zabaw, ktoś postanowił go zniszczyć. Dlaczego? Prawdopodobnie bez powodu. A może wandale ze Szczytnej po prostu nie radzą sobie z widokiem zadbanych miejsc.

5000 zł nagrody dla osoby, która pomoże znaleźć sprawców

Burmistrz Szczytnej nie krył załamania sprawą. Zdemolowany plac zabaw zasmucił każdego normalnego mieszkańca miasta. W związku z tym wyznaczono aż 5000 zł nagrody za pomoc w odnalezieniu sprawców. Każdy, kto ma jakieś informacje w tej sprawie, może anonimowo zgłosić się na policję. Burmistrz otwarcie prosi o pomoc, ponieważ wandale, gdy poczują się bezkarni, z pewnością nie ustaną w niszczeniu publicznego mienia. Dano również możliwość samym wandalom. Jeśli sprawcy zniszczeń zgłoszą się na policję, będą mogli naprawić swoje czyny bez konsekwencji prawnych.

Patrząc na zniszczone place zabaw i parki, trudno oprzeć się wrażeniu, że niektórym naszym rodakom wciąż potrzebna jest podstawowa edukacja związana z życiem w społeczeństwie. Do podobnych zniszczeń dochodzi w całej Polsce, o czym pisano między innymi tutaj: https://malborkinfo.pl/wandale-niszcza-marianki/.