Targi Staroci odbywają się w Kłodzku regularnie, ale w ostatnich latach tego typu wydarzenia zaczęły cieszyć się jeszcze większą popularnością. Ludzie zaczęli doceniać urok, wartość i wyjątkowość przedmiotów z drugiej ręki. A tak się składa, że Targi Staroci dają niesamowitą szansę na upolowanie perełek!

Targi Staroci w Kłodzku dużym sukcesem

Tegoroczne Targi Staroci w Kłodzku zorganizowano na ulicach Starówki. Wystawców było naprawdę dużo, nie zabrakło również kupujących. Ludzie przez cały weekend buszowali po mniejszych i większych stanowiskach ze starociami. Do wyboru były między innymi książki, płyty winylowe, biżuteria, stare aparaty fotograficzne, ceramika i wiele innych. Można posłużyć się utartym sloganem, że każdy w tym gąszczu perełek mógł znaleźć coś dla siebie.

Jak się okazuje, było to już 49 Targ Staroci w mieście. Przyznajcie jednak sami, że głośno o tego typu atrakcjach jest dopiero od kilku lat. Można również podejrzewać, że w kolejnych latach Targi Staroci będą jeszcze popularniejsze. Jaki stąd wniosek? Nie warto wyrzucać rzeczy, nawet jeśli mają już wiele lat.

Skarby, których nie da się odzyskać

Starocie przedstawiają nie tylko wartość materialną, ale również historyczną. Warto zwrócić uwagę, że drewniane meble, ceramika, czy płyty winylowe starych zespołów, to skarby, których już się nie produkuje. Mimo to wiele wspaniałych, drewnianych mebli ląduje na śmietnikach, by ostatecznie trafić do niszczarek. Jeśli więc macie w swoim domu meble lub przedmioty, które wydają się nie mieć żadnej wartości, ogłaszajcie się w sieci. W Polsce jest sporo osób hobbystycznie zajmujących się odrestaurowywaniem staroci i dawaniem im drugiego życia. Poza tym im mniej wyrzucamy, tym lepiej dla Ziemi!

Jeśli w tym roku przegapiliście Targi Staroci w swoim rodzinnym mieście, koniecznie naprawcie swój błąd w przyszłym roku! A tymczasem zapraszamy na ciekawy wpis: https://www.kuriozum.pl/jak-polaczyc-antyczne-meble-z-nowoczesnym-mieszkaniem-czy-to-w-ogole-mozliwe.