Woda jest najcenniejszym ziemskim zasobem. Trudno zrozumieć, dlaczego niektórzy ludzie nie mają żadnego szacunku dla natury, która przecież jest naszym domem. Tymczasem w Kłodzku, przy ulicy Zofii Stryjeńskiej, od dłuższego czasu rosła hałda śmieci wrzucanych prosto do płynącego w okolicy potoku.

Sprytny mieszkaniec Kłodzka

Nie trzeba kostiumu, by móc nazywać się super bohaterem. Takie miano przysługuje mieszkańcowi Kłodzka, który nie przeszedł obojętnie obok człowieka zaśmiecającego potok. Przechodzeń wykazał się sprytem i zamiast dać znać o swojej obecności, nagrał filmik przedstawiający proceder zaśmiecania potoku w całej okazałości. Nagranie obejmowało również osobę śmiecącą, dzięki czemu stało się cennym dowodem i pomocą w ujęciu sprawcy przez straż miejską.

Tymczasem mężczyzna, który od dłuższego czasu znosił swoje śmieci do potoku, kontynuował swoje zajęcie i nawet nie domyślił się, że właśnie został złapany na gorącym uczynku. Na razie nie wiadomo, co chciał osiągnąć swoim zachowaniem. Publiczne śmietniki znajdowały się bowiem kilka kroków od potoku. Ustaleniem tego zajmie się już straż miejska.

Straż miejska zachęca do współpracy

Dzięki zaangażowaniu mieszkańca Kłodzka potok miejski ma szansę odzyskać dawną świetność. Jego zachowanie zostało docenione wśród strażników miejskich i skutkowało specjalnym apelem głównego komendanta straży. Michał Tułacz zwrócił się bezpośrednio do mieszkańców Kłodzka, zachęcając ich do zgłaszania wszelkich przypadków zanieczyszczania środowiska. Jak przyznał, każde zgłoszenie będzie traktowane poważnie. To z pewnością przyniesie korzyści wszystkim mieszkańcom miasta.

Komendant zaznaczył również, że zgłoszenia można składać anonimowo. Nie trzeba się bać, iż osoba będąca powodem zgłoszenia dowie się, kto ją zgłosił. A przyznajcie sami, że osoby zaśmiecające przestrzeń publiczną zgłaszać trzeba. Strażnicy miejscy tworzą niewielką grupę osób, ale w połączeniu z mieszkańcami miasta ich pomoc będzie bardziej skoncentrowana i skuteczniejsza. Wszyscy na tym skorzystamy.

Może Cię zainteresować: https://swarzedzinfo.pl/zmiany-w-gospodarce-smieci-przeterminowane-leki-oddajemy-nie-do-apteki-tylko-do-pszok/.