Pod koniec marca pisaliśmy o planowanym na kwiecień/maj otwarciu placu zabaw sfinansowanego przez markę kosmetyczną Nivea. Wyjątkowy, edukacyjno-rekreacyjny plac zabaw powstał dzięki wygranej w konkursie Nivea. Zwycięstwo jest wynikiem ogromnego zaangażowania uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Plac Zabaw Nivea dostępny dla dzieci

Uroczyste otwarcie Placu Zabaw Nivea miało miejsce przed weekendem, 6 maja. Wydarzenie zgromadziło naprawdę sporo osób, przede wszystkim wszystkich oficjalnie zaangażowanych w projekt. Event był także świetną okazją dla uczniów prezentujących ciekawy program artystyczny, stworzony specjalnie po to, by podziękować dzieciom i dorosłym zaangażowanym w projekt.

Po krótkich występach i oficjalnej części spotkania, dzieci w końcu mogły udać się na nowiutki plac zabaw. A trzeba przyznać, że jest to miejsce nie byle jakie. Oprócz klasycznych zjeżdżalni i huśtawek, dzieci mają do swojej dyspozycji także makietę układu słonecznego, trampolinę i tory przeszkód.

Plac Zabaw Nivea zaprojektowano w taki sposób, by był on bezpieczny dla dzieci, a jednocześnie naprawdę ciekawy. Co istotne, teren nowego placu zabaw jest monitorowany.

Atrakcja dostępna dla dzieci do 12 lat

Dość zaskakującym elementem Placu Zabaw Nivea jest zastrzeżenie, że z atrakcji mogą korzystać wyłącznie dzieci do 12 roku życia. W egzekwowaniu tej zasady ma pomóc wspomniany wcześniej monitoring oraz ogrodzenie. Niebieski plac zabaw ma więc być oazą dla najmłodszych dzieci, mogących korzystać z atrakcji o dowolnej porze dnia.

Trochę smutno zrobiło nam się na myśl o nieco starszych dzieciach, ale prawdopodobnie place zabaw nie są już dla nich atrakcyjne. Poza tym takie ograniczenie z pewnością daje szansę młodszym dzieciom na swobodną zabawę. Warto też zaznaczyć, że same atrakcje placu zabaw dostosowano do młodszych dzieci, które z zadowoleniem wypróbowywały dostępne obiekty w dniu oficjalnego otwarcia placu.

Mamy nadzieję, że w przyszłości takich ciekawych miejsc będzie w Kłodzku więcej. A Wy co sądzicie o projekcie?