Niemowlęta są oczkiem w głowie rodziców i nic w tym dziwnego. To wspaniałe, a zarazem zupełnie bezbronne maleństwa, o które należy się troszczyć. Niestety, nie wszyscy rodzice podchodzą do dzieci z miłością i odpowiedzialnością. Rozsądku zdecydowanie zabrakło mieszkance Kłodzka, która opiekowała się 9-miesięcznym dzieckiem, będąc pod znacznym wpływem alkoholu.

Alarmujący telefon na policję

Funkcjonariusze z Kłodzka otrzymali telefon od osoby zaniepokojonej bezpieczeństwem małego dziecka, mieszkającego w pobliżu wraz z matką. Świadek nie miał dostępu do mieszkania kobiety, ale przeczucie lub spostrzegawcze oko nie pozwoliły mu pozostawić sprawy samej sobie.

Policjanci od razu po wezwaniu udali się pod zgłoszony adres. Można zaryzykować tezę, że mundurowi zjawili się tuż przed tragedią, bo mieszkanie przypominało jedną wielką pułapkę dla dziecka. W środku było zupełnie zimno, lodówka nie widziała jedzenia od dłuższego czasu, a na ziemi walały się puszki po piwie. Najgorsze było jednak oświetlenie. W mieszkaniu nie było prądu, więc za lampy służyły wkłady do zniczy.

Co gorsza, matka niemowlęcia była pijana do tego stopnia, że ledwo trzymała kontakt ze światem zewnętrznym. Badanie alkomatem wykazało aż 3 promile alkoholu w jej organizmie…

Niemowlę oddane pod opiekę placówki

Malutkie dziecko grzecznie spało obok pijanej matki, ale oczywiste jest, że nie można było go tam zostawić. Niemowlę przewieziono do placówki opiekuńczej, gdzie dobrze się nim zajęto. Dziecko zostanie pewnie poddane badaniom w celu określenia jego stanu zdrowia. Najważniejsze, że nic mu już nie grozi.

Pijana kobieta trafiła prosto do aresztu. Wytrzeźwienie zajmie jej sporo czasu, ale zaraz po tym usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za ten czyn grozi jej do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, jak dalej będzie wyglądała kwestia opieki nad niemowlęciem.

Dzięki czujności naocznego świadka nie doszło do tragedii. Was również zachęcamy do reagowania w przypadku podejrzanych lub potencjalnie niebezpiecznych dla dziecka sytuacji.