Kłodzcy urzędnicy idą za ciosem i na rok 2022 zaplanowali kolejną proekologiczną akcję. Tym razem będzie to projekt odmiany podwórek przy budynkach wielorodzinnych, blokach i kamienicach. Chętni na udział w projekcie mogą zgłaszać się do 15 kwietnia.

Urzędnicy w Kłodzku działają na rzecz klimatu

Tematy związane z ociepleniem klimatu nieco przycichły w związku z dramatycznymi wydarzeniami ostatnich tygodni. Niestety, skutki globalnego ocieplenia nie będą miały zamiaru nas oszczędzać i nie zrobią sobie przerwy na czas toczących się na Ziemi wojen. W związku z tym urzędnicy w Kłodzku ruszyli z kolejnym projektem adaptacji miasta do zmian klimatycznych.

Udział w projekcie mogą wziąć wspólnoty mieszkaniowe. Warto dogadać się z sąsiadami bloku, czy kamienicy  i zgłosić się do kolejnego już projektu realizowanego z funduszy norweskich. Po akceptacji wniosku urzędnicy odmienią lokalne podwórko w taki sposób, by było piękniejsze i chroniło przed negatywnymi skutkami globalnego ocieplenia, hałasem i zanieczyszczonym powietrzem.

Można podejrzewać, że podwórka staną się bardziej zielone. Zapewniono również o stworzeniu specjalnych stref do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Gdzie można składać wnioski?

Chętni na przemianę podwórka mogą wysyłać wnioski online do 15 kwietnia tego roku. Formularz online jest dostępny na oficjalnej stronie Kłodzka. Ważne, by wszystkie punkty wypełnić prawidłowo!

W formularzu powinny się znaleźć przede wszystkim nazwiska wszystkich osób zainteresowanych inicjatywą. Najlepiej, gdyby byli to wszyscy mieszkańcy danego osiedla lub większość. Istotne jest również wskazanie dokładnego adresu zgłaszanego podwórka oraz dołączenie zdjęć obrazujących to, jak okolica wygląda obecnie.

Urząd Miasta w godzinach pracy w dniach roboczych służy pomocą dla wszystkich osób, które mają pytania lub wątpliwości związane z projektem. Czasu zostało w sumie niewiele, dlatego gorąco zachęcamy do zmobilizowania sąsiadów i wysyłania wniosków!

Może Cię zainteresować: https://www.artbiznes.pl/zmiana-klimatu-zmiana-biznesu-ekologiczny-biznes/.