Początek kwietnia przyniósł ze sobą drastyczną zmianę pogody, jednak to nie ona była odpowiedzialna za dramatyczny wypadek na drodze krajowej nr 8. Na trasie między miejscowością Bardo a Kłodzkiem doszło do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba.

Kierowca zasłabł za kierownicą?

Przyczyny dramatycznego w skutkach wypadku bada policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem ciężarowym zasłabł za kierownicą. 46-latek w momencie, gdy zaczął tracić przytomność, podjeżdżał pod górkę. Ciężarówka zaczęła się staczać z pochyłej jezdni i uderzyła w pojazd z tyłu. Był to większy bus z lawetą, który pod wpływem siły uderzenia uderzył w kolejną ciężarówkę jadącą za nim.

Mimo że życie kierowców w pojazdach za ciężarówką 46-latka wydawało się bardziej zagrożone, to właśnie on był jedyną ofiarą śmiertelną kraksy. Nie wiadomo na razie, czy śmierć mężczyzny była wynikiem zderzenia pojazdów, czy może miała ona związek ze złym stanem zdrowia 46-latka.

Pozostali kierowcy na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Trasę zablokowano na wiele godzin.

Policjanci sprawdzili tachometry uczestników wypadku

Kierowcy ciężarówek stanowią grupę zawodową o skłonnościach do znacznego przekraczania czasu pracy. Nie wynika to z chęci samych kierowców, a bardziej ze specyfiki pracy i niedociągnięć systemowych. W związku z tym bardzo często zdarza się, że zmęczeni wielogodzinną podróżą kierowcy zasypiają za kierownicą lub tracą przytomność. Nic dziwnego zatem, że policjanci postanowili w pierwszej kolejności sprawdzić tachometry obecne we wszystkich pojazdach.

Na ten moment nie udzielono dokładnych informacji na temat wypadku. Smutny bilans zdarzenia powinien być przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy pracę przekładają ponad własne zdrowie. Apelujemy o pilnowanie czasu pracy, a także o systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych, dzięki którym możliwe będzie wczesne wykrycie zmian chorobowych.