Trudno to sobie wyobrazić, ale mieszkańcy Kłodzka nie mogli zakupić biletów na podróż Kolejami Dolnośląskimi przez blisko rok. W kwietniu zeszłego roku zamknięto jedyną kasę biletową sprzedającą takie bilety. Od tamtej pory zakup biletu przed podróżą był niemożliwy, co znacznie utrudniało życie wielu mieszkańców i wiązało się z koniecznością dopłaty za zakup biletu bezpośrednio u konduktora.

Nowa kasa biletowa w Kłodzku

Od 1 marca w budynku PKS znajdującym się tuż obok wejścia na stację kolejową w Kłodzku, można kupować bilety na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Wcześniej nie było to możliwe w związku z zamknięciem ostatniej kasy biletowej na stacji Kłodzko Główne. Stacja Kłodzko Miasto jest kompletnie nieprzystosowana i zwyczajnie nie ma możliwości, by otworzyć tam kasę biletową. To wiązało się ze sporymi utrudnieniami pasażerów podróżujących z Kłodzka.

Na szczęście Koleje Dolnośląskie znalazły wyjście z sytuacji. Podpisano umowę z podmiotami odpowiedzialnymi za sprzedaż biletów PKS. Dzięki temu codziennie od poniedziałku do piątku można w Kłodzku zakupić bilety na przejazd pociągami KD. Kasa biletowa jest czynna w godzinach od 7:00 do 15:00, a w wybrane dni działa nawet do godziny 17:00.

Koleje Dolnośląskie wychodzą naprzeciw potrzebom podróżujących

Mieszkańcy Kłodzka z pewnością są zadowoleni z możliwości komfortowego kupowania biletów na KD. Swojej radości nie krył również rzecznik Kolei Dolnośląskich, Bartłomiej Rodak. Jak sam określił, otwarcie kasy biletowej to jeden z wielu sposobów wychodzenia naprzeciw potrzebom podróżujących.

Przez najbliższy tydzień obowiązuje również ulga dla kupujących bilety w pociągach. Spółka chce, by podróżni mogli przyzwyczaić się do możliwości zakupu biletu na stacji. W związku z tym dopłata w wysokości 8 zł za zakup biletu w pociągu na razie nie będzie obowiązywała.

Rzecznik KD dodał, że spółka będzie dalej starać się, by podróżowanie było dla pasażerów KD jak najwygodniejsze. Zarząd PKP mógłby się od nich uczyć dbania o pasażerów. Patrz: https://zaganinfo.pl/rekordowo-niskie-zainteresowanie-przejazdami-pkp/.