W polskiej służbie zdrowia obecnie nie dzieje się najlepiej, co nie oznacza, że szpitale przestają się interesować dobrem pacjentów. Przy tej okazji warto powiedzieć kilka słów o certyfikacie iPAAC, który trafił w ręce Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Placówka starała się o ten dokument ponad trzy lata i obecnie jest pierwszym szpitalem w Polsce posiadającym takie wyróżnienie.

Certyfikat iPAAC, co to jest?

Innovative Partnership for Action Against Cancer (iPAAC) to projekt wychodzący z ramienia Europejskiej Sieci Onkologicznej. Nad skutecznymi metodami walki z rakiem pracuje się w całej Europie, a wszelkie innowacyjne rozwiązania to niekiedy ogromny krok do przodu w walce o ludzkie życie. Od niedawna Dolnośląskie Centrum Onkologii jest częścią tego projektu.

Inicjatywa iPAAC to nic innego jak poszukiwanie innowacyjnych sposobów i metod do walki z nowotworami różnego rodzaju. Znajdujący się we Wrocławiu oddział onkologiczny przyjmuje rzesze pacjentów chorych na raka. Liczba ta sięga 24 000 osób rocznie, co z przerażającą dokładnością pokazuje, jak wiele osób choruje na nowotwory.

Nie chodzi o certyfikat, a dobro pacjentów

Dokument z certyfikatem iPAAC to bez wątpienia prestiż dla Dolnośląskiego Oddziału Onkologii. Jak podaje koordynator wrocławskiej onkologii, nie to jest jednak najważniejsze. Minione trzy lata starań nie stanowią jedynie teorii. To lata faktycznych przygotowań i starań, by pacjentom szpitala było jak najlepiej i by mieli oni największą szansę na pełny powrót do zdrowia. Certyfikat jest skutkiem ubocznym tego działania.

Warto wspomnieć, że dzięki certyfikacji Dolnośląskie Centrum Onkologii może podejmować kolejne działania w celu poprawy komfortu pacjentów. Szpital przejdzie modernizację, pojawią się nowe wakaty dla lekarzy i psychologów. Dzięki temu opieka we wrocławskim szpitalu będzie utrzymana na światowym poziomie. Prawdę mówiąc, już jest, ale przecież zawsze może być lepiej!