Wyjątkowa promocja atrakcji turystycznych ziemi kłodzkiej miała miejsce pod koniec września. Dokładnie 18 września w galerii handlowej Twierdza Kłodzko pojawiło się mnóstwo interesujących atrakcji. Całe wydarzenie zorganizowała sama galeria handlowa, chcąc promować wyjątkowość regionu i przy okazji poruszyć ważny ostatnio temat ekologii.

Sadzonki kosodrzewiny i niedźwiedź z Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie

Tego dnia galeria handlowa zamieniła się w szalone i bardzo ciekawe miejsce, którego oryginalnym elementem stał się spacerujący niedźwiedź. Realistyczny kostium robił wrażenie, a dzieciaki nie mogły oderwać oczu od chętnie pozującego do zdjęć niedźwiedzia. Tak miłe misie można spotkać tylko na ziemi kłodzkiej!

W przepastnych alejkach galerii handlowej umieszczono mnóstwo straganów, które promowały rozmaite atrakcje regionu. Chętni mogli wziąć udział w konkursach dotyczących znajomości Kłodzka i turystycznych okolic, wygrywając przy tym fantastyczne nagrody. Suweniry przygotowały instytucje biorące udział w wydarzeniu, między innymi Nadleśnictwo Jugów, czy Uzdrowiska Kłodzkie. Nadleśnictwo rozdawało sadzonki kosodrzewiny, a uzdrowisko oferowało zabiegi lecznicze i tlenoterapię, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

Zielona Kotlina promowała ekologiczną postawę

Ciekawym i nowym punktem na mapie atrakcji ziemi kłodzkiej jest Stowarzyszenie Zielona Kotlina, które powstało w grudniu zeszłego roku. Celem stowarzyszenia jest promocja życia w zgodzie z naturą. Członkowie stawiają na edukację ekologiczną, promując przy okazji regionalne produkty i zachęcając mieszkańców do uprawiania sportów.

Trzeba przyznać, że edukacja ekologiczna jest obecnie bardzo potrzebna i cieszymy się, że są ludzie, którzy w pełni poświęcają się, by zachęcać ludzi do ochrony środowiska i do dbania o własne zdrowie.

Wydarzenie w galerii handlowej uświetnił również regionalny zespół Kapela Bożków. Panowie zagrali swoje największe hity, dodając zwiedzającym energii. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej tego typu wydarzeń!