Przenosimy się w okolice Wałbrzycha, a konkretniej do miejscowości Boguszów-Gorce.  w województwie dolnośląskim. To właśnie tam doszło do naprawdę oryginalnego włamania. Operacja musiała kosztować złodzieja mnóstwo wysiłku, jednak, czy łup był tego wart? Przekonajcie się sami.

Włamał się do sąsiada przez ścianę

Złodzieje zwykle starają się dokonać włamania niepostrzeżenie, by szybko zabrać łup i zniknąć bez śladu. Nie wiemy, co myślał sobie pewien 35-letni mieszkaniec miejscowości Boguszów-Gorce, ale faktem jest, że jego plan był naprawdę brawurowy.

Złodziej stwierdził najwraźniej, że dalekie poszukiwania idealnego celu kradzieży nie są rozwiązaniem dla niego. W związku z tym wpadł na „genialny” pomysł. Postanowił zrobić specyficzny podkop do sąsiada. W tym celu wykuł kawałek ściany w swoim mieszkaniu i przebił się do lokalu obok. Trafił na idealny moment, gdyż w sąsiednim mieszkaniu nikogo akurat nie było.

Złodziej nie interesował się elektroniką, czy ewentualnymi kosztownościami znajdującymi się w domu. Zamiast tego ukradł metalowe i miedziane elementy centralnego ogrzewania. Zapewne jego zamiarem była korzystna sprzedaż.

Straty większe niż zysk

Złodziej, który najwyraźniej lubi akcje z przytupem, dokonał strat na ponad tysiąc złotych. Nie oznacza to, że tyle zarobił. Gdybyśmy byli na miejscu 35-latka, raczej nie chciałoby nam się wybijać ściany w ramach kilkuset złotych zysku. W dodatku, chcąc ten zysk zachować, musielibyśmy uciec przed policją na drugi koniec kraju. Przecież sąsiedzi od razu domyślili się, kto stoi za włamaniem.

Plan 35-latka widocznie nie zakładał porażki. Nie wiadomo, kto ostatecznie wezwał policję, ale funkcjonariusze z Wałbrzycha zjawili się w mieszkaniu przy Chopina w idealnym czasie. Złodzieja złapano na gorącym uczynku. Teraz oczekuje na wyrok. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia za kradzież z włamaniem.

Z tego wszystkiego najbardziej szkoda sąsiadów, bo czeka ich kosztowna naprawa systemu centralnego ogrzewania. Mimo wszystko dobrze, że nie stracili pamiątek lub swoich ulubionych przedmiotów codziennego użycia. Bezczelny sąsiad nie będzie im już zagrażał.