Bezczelność oszustów nie zna granic. Tym razem postanowili wykorzystać jedną z największych atrakcji Kłodzka. Sprytni złodzieje ustawiają się przed głównym wejściem na Twierdzę Kłodzko i oferują bilety. Wejściówki są oczywiście fałszywe, ale turyści nie wiedzą o tym. Zwłaszcza jeśli odwiedzają słynną Twierdzę pierwszy raz.

Niebezpieczna strona turystyki

Ponowne otworzenie restauracji, hoteli i atrakcji turystycznych jest świetną okazją dla przedsiębiorców na podratowanie osłabionego pandemią budżetu. Swój budżet postanowili wesprzeć również oszuści, wykorzystując do tego nieświadomość turystów.

Kilka dni temu na fanpage Twierdzy Kłodzko na Facebooku pojawiła się informacja o oszustach. Spieszący się do odkrywania tajemnic Twierdzy Kłodzko turyści z zadowoleniem przyjmowali obecność pracowników obiektu tuż przed wejściem głównym. Według wymyślonej w tym celu bajeczki, pracownicy sprzedawali bilety przed wejściem, aby ułatwić gościom zwiedzanie — bez stania w kolejkach, szybko i bezproblemowo.

Osoby, które dały się skusić na szybki zakup biletów, straciły pieniądze. Jako że bilet normalny kosztuje 27 zł, a ulgowy 22 zł, straty mogły być całkiem duże. O sprawie poinformowano policję, która rozpoczęła poszukiwania oszustów.

Bilety na atrakcje turystyczne zawsze kupujemy w kasie biletowej

Muzea i popularne atrakcje turystyczne w Polsce działają mniej więcej tak samo. Bilety umożliwiające wstęp na teren wybranego obiektu są sprzedawane w kasie biletowej. Taka kasa zwykle znajduje się wewnątrz obiektu, a droga do niej jest specjalnie oznaczona, by turyści mogli z łatwością trafić do celu. W żadnym wypadku pracownik nie będzie stał na zewnątrz, bez terminala i kasy wydającej paragony.

Wiele atrakcji turystycznych umożliwia również zakup lub rezerwację biletów przez internet. Taka transakcja odbywa się jednak wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych stron, należących do wybranego obiektu. Jeśli nie jesteście pewni, czy dana strona jest godna zaufania, zrezygnujcie z zakupu biletów online. Zdecydowanie lepiej jest postać chwilę w kolejce, niż stracić pieniądze.

Pracownicy Twierdzy Kłodzko przypominają również, że przy zakupie biletów warto zapytać o paragon. Jeśli sprzedawca odmówi wydania potwierdzenia zakupu, prawdopodobnie mamy do czynienia z oszustem.