Do niecodziennego zdarzenia doszło przy ulicy Czeskiej w Kłodzku. Był wczesny ranek, kiedy śmieciarka wyjeżdżała z osiedla. W pewnym momencie pod ciężkim pojazdem zapadł się chodnik. Akcja wyciągania śmieciarki trwała kilka godzin.

Niefortunny wywóz śmieci

To był poranek podobny do wszystkich innych. Śmieciarka, która utknęła w powstałej nagle rozpadlinie, kursowała tędy wielokrotnie. W poniedziałek 6 września zwykły kurs z odpadami zakończył się wielogodzinną akcją wyciągania pojazdu z rozpadliny. Na miejscu pracowały odpowiednie służby, które po wydobyciu śmieciarki, zabezpieczył otwór.

Służby miejskie badają miejsce zdarzenia, próbując ustalić, co spowodowało zapadnięcie się chodnika.

Jakie mogą być przyczyny zapadnięcia się jezdni lub chodnika?

Istnieje wiele przyczyn, które mogły być powodem zapadnięcia się chodnika przy ulicy Czeskiej w Kłodzku. Pierwszą z nich są ulewne deszcze, jakie były częstym zjawiskiem pogodowym w sierpniu tego roku. Jeśli woda nie ma odpowiedniego ujścia, podmywa ziemię znajdującą się pod chodnikiem lub jezdnią. Tutaj dużo zależy również od rodzaju ziemi, stopnia utwardzenia, a także jakości samego chodnika. Jak wiemy, bywa z tym różnie.

Niewykluczone, że za zapadlisko odpowiadają zwierzęta, które pod ziemią tworzą tunele. Być może jeden z takich tuneli przebiegał pod chodnikiem, który bez dostatecznego oparcia nie wytrzymał nacisku ciężkiej śmieciarki.

Oficjalną przyczynę tego niecodziennego zdarzenia poznamy jednak dopiero w momencie, gdy służby miejskie skończą analizę zapadliska. Mamy nadzieję, że prace naprawcze rozpoczną się już wkrótce. Oczywiście zależy to od stopnia uszkodzenia podłoża.