Czy swoją pasję do rękodzieła można wykorzystać w pracy z dziećmi, zachęcając je do rozwijania swojej kreatywności i zdolności manualnych? Jak najbardziej! Tym razem użytkownicy bibliotek w gminie Kłodzko mają okazję poznać sztukę string artu. Zajęcia prowadzi dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich, która sztuką string artu zajmuje się od kilku lat. Mariola Huzar organizuje zajęcia w poszczególnych oddziałach bibliotecznych na terenie gminy Kłodzko.

String art, co to jest?

Jeśli tak jak my słyszycie o sztuce string artu po raz pierwszy, z pewnością przyda się Wam garść informacji na ten temat. String art zyskał ostatnio dużą popularność, a wszystko za sprawą zalet tego zajęcia. Tworzenie ozdób tego typu jest całkiem proste i relaksujące. Z kolei efekt przyjemnie zaskakuje. Grafiki stworzone tą techniką świetnie sprawdzą się jako ozdoba lub ręcznie wykonany prezent.

Do tworzenia sztuki string art wystarczy kawałek deski, małe gwoździe i kolorowe nici. Na deseczce trzeba narysować szablon, a następnie w jego kontury wbić gwózdki. Wokół gwoździ owija się nici, mulinę lub sznurek, czyli to, co mamy do dyspozycji i co chcemy umieścić w naszym dziele.

Z czasem można dojść do wyjątkowej wprawy i za pomocą kolorowych nici tworzyć zachwycające obrazy. Naprawdę warto spróbować!

String art w bibliotekach gminy Kłodzko

Spotkanie miłośników string artu odbyło się przy Filii nr 2 w Krosnowicach. 26 sierpnia swoich sił będą mogli spróbować najmłodsi mieszkańcy Szalejowa Górnego. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14, także przy bibliotece. Na warsztaty rękodzieła należy się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod numer: 74 8687128.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i realizowane w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Dorośli mogą spróbować tej świetnej techniki w domu. Szczerze do tego zachęcamy! Warto wspomnieć, że swoje warsztaty będą mieli również lokalni bibliotekarze. Nauka rękodzieła w technice string art odbędzie się 9 września w Wojborzu.