Dzisiaj, 19 sierpnia doszło do awarii wodociągowej, której naprawę zaplanowano na jutro. W związku z tym w wybranych rejonach miasta nastąpi przerwa w dostawie wody. Woda przestanie lecieć z kranów o 8 rano, a naprawa prawdopodobnie potrwa do 15. Podpowiadamy, jak się przygotować. Warto, bo prace mogą się przedłużyć.

Niespodziewana awaria wodociągowa w Kłodzku

W związku z dzisiejszą awarią wodociągową na terenie Kłodzka Wodociągi Kłodzkie wydały oświadczenie o planowanej przerwie w dostawie wody. Naprawa ma rozpocząć się o 8 i potrwać do 15. Przerwą w dostawie wody prawdopodobnie zostaną objęte następujące ulice: Kolejowa, Sierpowa, Fabryczna, Kowalska, Półwiejska, Nadrzeczna, Forteczna, Skośna, Łukasińskiego. Wodociągi Kłodzkie jednocześnie informują, że planowany czas naprawy usterki może się wydłużyć.

Jak przygotować się do przerwy w dostawie prądu?

Planowana naprawa potrwa 8 godzin, a w tym czasie nie uwzględniono ewentualnych opóźnień. Trzeba zatem przygotować się na dłuższą przerwę w dostawie wody. Wszelkie prace porządkowe w domu warto więc wykonać dzisiaj, żeby jutro nie przysporzyć sobie niepotrzebnych nerwów.

Mimo że sklepy są otwarte i dostęp do wody pitnej nie będzie żadnym problemem, warto zgromadzić wodę w wiaderkach lub dużych garnkach, by mieć również zapas wody do różnych celów, na przykład do ugotowania ziemniaków. Poza tym nie każdy jest w stanie przytaszczyć do domu kilkanaście litrów wody butelkowanej, a jednak trochę jej potrzeba.

W najlepszej sytuacji są bez wątpienia osoby, które między 8 a 15 pracują, jednak wielu mieszkańców miasta może mieć w tym dniu wolne. Do przerwy w dostawie wody muszą również przygotować się osoby starsze. Warto zaopiekować się starszymi osobami w rodzinie lub sąsiedztwie i pomóc w zgromadzeniu zapasu wody. Pamiętajmy, że lato wciąż trwa i mimo nieco chłodniejszej obecnie pogody, wciąż trzeba się porządnie nawadniać.