Koleje Dolnośląskie przechodzą przez rok 2021 pod znakiem inwestycji. Niedawno pisaliśmy o zakupie specjalnych wagonów do przewożenia rowerów, a teraz możemy poinformować o modernizacji hali serwisowej pociągów w Legnicy. Koleje Dolnośląskie wybrały już wykonawcę projektu. Obiekt ma być gotowy do końca 2022 roku.

Inwestycja warta 45 milionów złotych

Koleje Dolnośląskie zdecydowały się na kosztowną inwestycję ze względu na perspektywę przyszłych korzyści. Dzięki nowoczesnej i praktycznej hali serwisującej, gdzie będzie można dokonywać między innymi przeglądów P4, spółka zaoszczędzi na kosztach serwisu i naprawy wagonów. Przewoźnikowi bardzo zależy na uniezależnieniu się od firm zewnętrznych. Według wstępnych szacunków inwestycja pozwoli przewoźnikowi oszczędzać nawet kilka milionów złotych rocznie!

Przewoźnik otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 30 milionów złotych. Dzięki temu inwestycja jest pewna i pozostaje nam tylko czekać na jej realizację.

Jak będzie wyglądała modernizacja hali serwisowej w Legnicy?

Hala serwisowa znajdująca się przy ul. Pątnowskiej w Legnicy jest obecnie najważniejszą inwestycją Kolei Dolnośląskich, które rozwijają się w szybkim tempie. W obiekcie pojawią się nowoczesne sprzęty, a jego powierzchnia będzie przystosowana do bezpiecznego i kompleksowego przeprowadzania prac serwisowych.

W hali pojawią się między innymi drogi wewnętrzne, nadziemna i podziemna infrastruktura techniczna, a także zbiorniki i dystrybutory paliwa. Za realizację projektu modernizacji odpowiada grupa Berger Bau. Firmę wyłoniono drogą przetargu. Pierwsze prace remontowe według planu rozpoczną się jeszcze we wrześniu tego roku.