I Kłodzki ETNO Jarmark to wydarzenie, w ramach którego mieszkańcy Kłodzka będą mogli uczestniczyć w naprawdę ciekawych atrakcjach. Za organizację wydarzenia odpowiada kłodzki Park Miniatur Minieuroland oraz Fundacja Niesamowity Dolny Śląsk. Wydarzenie rozpocznie się już w niedzielę 22 sierpnia. Rezerwujcie wolny czas i dowiedzcie się, jakich atrakcji możecie się spodziewać.

Regionalna kultura w Parku Miniatur

Organizatorzy wydarzenia, jakim jest I Kłodzki ETNO Jarmark, chcą zwrócić uwagę na niedocenianie przez ludzi regionu, z którego pochodzą. Prawdą jest, że mieszkańcy różnych regionów w Polsce mało wiedzą o miejscu, w którym się wychowali. O takich rzeczach nie uczą w szkołach, a jeśli już, to bardzo mało. Tymczasem Kłodzko jest regionem wspaniałej kultury i pełne ciekawostek, które warto zgłębić. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, udajcie się w niedzielę do malowniczego Parku Miniatur w Kłodzku.

Na niedzielę zaplanowano liczne koncerty zespołów regionalnych. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy kulinariów. Specjalnie na ten dzień powstaną stragany z lokalnymi przysmakami. Słodkości, domowe przetwory, pieczywo… zapowiada się naprawdę smacznie! A jeśli zależy Wam na trwałej pamiątce z wydarzenia, okazję do zakupu pamiątek zapewnią stragany z rękodziełem. Dodatkowo przepiękna okolica Parku Miniatur jest strefą bezpieczną i umożliwiającą swobodę, jeśli chodzi o obostrzenia związane z Covid-19.

Warto wspomnieć, że I Kłodzki ETNO Jarmark mógł powstać dzięki dofinansowaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021. Swój udział w organizowaniu wydarzenia miała również fundacja Pozytywka.