W tym roku odbywa się XVI edycja Dni Twierdzy Kłodzkiej. Mieszkańcy miasta oraz turyści mogą liczyć na ciekawe atrakcje, które zostały zaplanowane na ten weekend (7 i 8 sierpnia). Dowiedz się więcej na temat wydarzenia!

Atrakcje, jakich wcześniej nie było

Dni Twierdzy Kłodzkiej od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Również na ten weekend zaplanowano liczne atrakcje, które mają na celu przyciągnąć jak największą liczbę gości. Oprócz znakomitych inscenizacji przedstawiających bitwy z XVIII i XIX wieku przygotowano także atrakcje, które nie miały miejsca w latach wcześniejszych. Odwiedzający między innymi mają okazję zobaczyć niedostępne dla turystów kazamaty, czyli specjalne schrony wykorzystywane w latach, kiedy twierdza pełniła praktyczne funkcje.

Uzupełnieniem zwiedzania i pokazów są liczne koncerty. Organizatorzy XVI Dni Twierdzy Kłodzkiej bardzo się starali, by publiczność nie narzekała na brak interesujących elementów. Zdecydowanie tegoroczne Dni Twierdzy Kłodzkiej są bogate w ciekawe atrakcje, które zostaną na długo zapamiętane, zwłaszcza przez najmłodszych uczestników.

Twierdza Kłodzko także zmaga się ze skutkami pandemii

Organizatorzy tegorocznego święta Twierdzy Kłodzkiej nie bez powodu dołożyli tak wielu starań. W zeszłym roku ta piękna atrakcja turystyczna zmagała się z dramatycznymi skutkami pandemii. Ze względu na to, że wycieczki szkolne odwołano, Twierdza kompletnie na siebie nie zarabiała. Najlepszy sezon w roku został kompletnie zniszczony przez pandemię.

Dodatkowo podziemia Twierdzy Kłodzkiej zostały zalane przez wodę. Podtopienia zupełnie zalały podziemną trasę turystyczną, która wymagała natychmiastowych prac renowacyjnych. Tegorocznym świętowaniem Dni Twierdzy Kłodzkiej organizatorzy mają nadzieję odwrócić złą passę i przyciągnąć duże zainteresowanie. W czasach przed pandemią nie trzeba było się o to martwić. Twierdza Kłodzko jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu. Mamy nadzieję, że ten rok okaże się dla zabytkowej budowli bardziej łaskawy.