Kotlina Kłodzka to jeden z piękniejszych regionów Polski. To doskonałe miejsce na wakacyjną podróż i teren, który nie traci swojej wartości turystycznej w czasie zimy. Niezależnie od pory roku, spędzisz tu fantastyczne chwile. Ciężko opisać wszystkie liczne atrakcje Ziemi Kłodzkiej w jednym artykule, dlatego dzisiaj skupimy się na jednych z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej.

Twierdza Kłodzko

Jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej. Twierdza Kłodzko to ciągnące się przez kilometr pozostałości dawnych fortyfikacji obronnych. Miejsce jest niezwykle klimatyczne, a dodatkową atrakcję zapewniają świetni przewodnicy. Na szczególną uwagę zasługują również podziemia Twierdzy Kłodzko, zapewniające dreszczyk emocji i znakomicie podaną dawkę historycznych faktów dotyczących regionu.

Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju

Wyjątkowe miejsce, jakim bez wątpienia jest Kaplica Czaszek, fascynuje i budzi niepokój. W końcu głównym elementem wystroju słynnej kaplicy są szczątki tysięcy ludzi. Nikt tak naprawdę nie wie, jak wiele osób znalazło się w tym oryginalnym miejscu spoczynku. Ze względu na dreszcz emocji i chęć zobaczenia misternej konstrukcji z ludzkich czaszek i kości, kaplica w Kudowie-Zdroju cieszy się ogromną popularnością.

Mimo że Kaplica Czaszek może się wydawać przerażająca, to inicjatywa jej powstania była naprawdę szlachetna. Odpowiedzialny za to miejsce jest niemiecki ksiądz, który chciał stworzyć godne miejsce pochówku ofiarom Wojen Śląskich. Wytrwale pracował nad kaplicą przez 8 lat, korzystając z pomocy miejscowego grabarza. Obaj mężczyźni również są pochowani na terenie Kaplicy Czaszek.

Ogród Japoński w Jarkowie

Japoński Ogród w Jarkowie to stosunkowo nowa inicjatywa. Klimatyczna okolica znajduje się wysoko w górach i ostatni odcinek trasy na górę można pokonać tylko pieszo. Zdecydowanie warto pokonać tę trasę, ponieważ ogród zapiera dech w piersiach. Tak już jest, kiedy za projekt odpowiada prawdziwy pasjonat. Założycielem ogrodu jest Edward Majcher, który stworzył to miejsce z miłości do ogrodnictwa.

Jeśli szukasz okolicy, która pozwoli Ci się wyciszyć i nabrać sił, ogród w Jarkowie zdecydowanie jest wart Twojej uwagi. Na dodatkową uwagę zasługuje naprawdę tani bilet wstępu. Za te atrakcje jesteśmy gotowi zapłacić więcej! Ogrody Japońskie są piękne, ale ten w Jarkowie jest naprawdę wyjątkowy.