Anna Gałkowska stała się najnowszym liderem Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Wcześniej, była na czele Prokuratury Rejonowej w Kłodzku. To stanowisko objęła dzięki decyzji Dariusza Korneluka, który ostatnio został mianowany prokuratorem krajowym.

Chociaż Korneluk powierzył jej rolę lidera świdnickiej prokuratury, jest to na razie tylko półroczne zobowiązanie. Gałkowska pełniła funkcję dyrektora Prokuratury Rejonowej w Kłodzku do 2016 roku, kiedy to została usunięta ze stanowiska i przeszła do pracy jako zwykła prokurator w tym samym mieście.

Ciekawe jest, że w 2016 roku aż ponad 100 prokuratorów zostało zdegradowanych. Gałkowska, wraz z kilkoma innymi „przywróconymi” prokuratorami, jest członkiem stowarzyszenia Lex Super Omnia. To stowarzyszenie aktywnie działało na rzecz niezależności prokuratur podczas rządów Zbigniewa Ziobry.

Awans Anna Gałkowskiej to nie jedyna zmiana na wysokim szczeblu. W prawie wszystkich prokuraturach na Dolnym Śląsku dochodzi do zmiany przywództwa. Pytanie jednak, czy te zmiany dotkną również Kłodzko?