7 kwietnia bieżącego roku, wójt gminy Kłodzko zostanie wybrany spośród dwóch kandydatów. Iwona Janoszek-Badecka z Wojborza oraz obecnie urzędujący wójt – Zbigniew Tur – to osoby, które będą rywalizować o tę pozycję. Pomimo związku obu kandydatów z konkretnymi partiami politycznymi, postanowili oni wystartować w wyborach poprzez swoje osobiste komitety wyborcze.

Janoszek-Badecka, pochodząca z Wojborza, jest kojarzona z partią Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie pełni funkcje w biurze senatora Aleksandra Szweda. Z drugiej strony, Zbigniew Tur z Podzamku, który jest obecnym wójtem gminy Kłodzko, jest powiązany z PSL. W ostatnich wyborach parlamentarnych stanął do rywalizacji z listy „Trzecia Droga”.

Oboje kandydaci już zarejestrowali swoje listy kandydatów na radnych we wszystkich okręgach wyborczych, a ich własne nominacje na stanowisko wójta gminy Kłodzko zostały oficjalnie zgłoszone. Dyskusje na temat tego, kto z nich zostanie nowym wójtem, toczą się już od jakiegoś czasu. Rozstrzygnięcie nastąpi 7 kwietnia tego roku.