Poniedziałek, 19 lutego, będzie dniem otwarcia nowego połączenia autobusowego między miejscowościami Świerki i Kłodzko. To inicjatywa Pawła Szafrana, kandydata na stanowisko wójta Gminy Nowa Ruda. Oznajmia on, że to tylko pierwszy krok w procesie naprawiania problemu braku dostępu do komunikacji publicznej dla mieszkańców tej gminy.

Informację o zaplanowanej trasie przekazał komitet wyborczy Gmina z Przyszłością, który zamierza ubiegać się o zarządzanie wiejską gminą Nowa Ruda. Komitet zapowiada, że wkrótce przedstawi propozycje kolejnych tras. Te nowe trasy będą stopniowo eliminować jeden z najbardziej dotkliwych problemów gminy.

Operator trasy – Grzegorz Gorczyca – otrzymał wsparcie finansowe od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu pasażerowie będą mogli liczyć na ulgi przy zakupie biletów. Komitet zapewnia, że ta wiadomość ucieszy wielu mieszkańców, zwłaszcza seniorów i uczniów.

Szczegółowy plan połączeń, wraz z cennikiem biletów i informacjami o ulgach, można znaleźć w galerii zdjęć na stronie komitetu. Zachęcają oni do skorzystania z tej oferty, podkreślając, że korzyści płynące z tego połączenia nie ograniczają się tylko do mieszkańców Gminy Nowa Ruda.