27-letnia mieszkanka województwa podkarpackiego, która prowadziła działalność oszustwa internetowego, może teraz spędzić do 12 lat za kratkami. Kupujący, których oszukała, wpłacali kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na konta wskazane przez nią, jednakże nie otrzymywali zamówionych towarów.

Kobieta została ujęta przez policjantów w Powiecie Kłodzkim. Na jednym z popularnych portali społecznościowych przedstawiała różne towary na sprzedaż – towary, które w rzeczywistości nie istniały. Jej ofiary pochodziły z różnych części Polski. Ta działalność przestępcza trwała od stycznia 2023 roku.

Schemat działania tej 27-latki był dość stały i powtarzalny. Zawsze zamieszczała ogłoszenia sprzedaży odzieży dziecięcej po atrakcyjnych cenach na portalach społecznościowych. Następnie omijała oficjalne kanały komunikacyjne stron sprzedażowych, kontaktując się z potencjalnymi klientami za pomocą komunikatorów społecznościowych i ustalając warunki finansowe. W celu uniknięcia podejrzeń często podszywała się pod inne osoby.

Oszustka, zatrzymana w jednym z hoteli w Kłodzku, okazała się być mieszkanką województwa podkarpackiego, która przyjechała kontynuować swoją przestępczą działalność na terenie powiatu kłodzkiego. Policjanci po zebraniu dowodów przedstawili jej zarzuty oszustw. Jak wyjaśnia Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, kobieta oszukała wiele osób z terenu województwa dolnośląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.