Jedna z mieszkanek powiatu kłodzkiego padła ofiarą oszustwa internetowego, kiedy podjęła próbę zakupu płaszcza online. Po dokonaniu transakcji opiewającej na 457 złotych, zamiast upragnionego płaszcza, otrzymała paczkę wypełnioną bezwartościowymi ścinkami różnych tkanin.

Informacja o tym niecodziennym incydencie dotarła do lokalnej policji kłodzkiej. Jak przekazała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, pani Wioletta Martuszewska, to kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa dokonanego za pośrednictwem internetu. Ofiarą stała się kobieta, która straciła 457 złotych, a zamiast oczekiwanego płaszcza otrzymała paczkę pełną ścinków materiału.

Ten nieszczęśliwy incydent stanowi dla lokalnej policji kolejny powód do apelowania o ostrożność podczas korzystania z platform zakupowych w sieci. Internet, mimo że jest źródłem niewyczerpanych informacji i rozrywki, staje się także miejscem, gdzie osoby niewystarczająco ostrożne mogą stać się ofiarami oszustów. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa online może uchronić użytkowników przed utratą pieniędzy i innych nieprzyjemności.