W nocy w Polanicy-Zdroju patrol drogówki zatrzymał do kontroli pojazd, który poruszał się niepewnie, na przemian zjeżdżając na lewą i prawą stronę jezdni. Za kierownicą siedział 48-letni mężczyzna, którego wyraźnie pogorszony stan zdrowia budził podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany, a badanie alkomatem potwierdziło obecność w jego organizmie 3,19 promila alkoholu.

Niezwykle niepokojące było również to, że w trakcie sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że posiada on na swoim koncie aż cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Po zakończeniu procesu wytrzeźwienia, mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz ignorowania sądowych zakazów. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności, a dodatkowo nałożył na niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz polecenie wpłacenia 10 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.