Z wielkim entuzjazmem ogłaszamy, że po wielu latach oczekiwania, lotnisko w Boguszynie jest teraz oficjalnie na drodze do realizacji. 23 września, sobotę, gmina Kłodzko otrzymała oficjalne przekazanie gruntów pod przyszły port lotniczy. Tego samego dnia miały miejsce inauguracyjne skoki testowe ze spadochronem jako znak otwarcia.

Idea stworzenia lotniska w Boguszynie powstała w latach 90. XX wieku, za czasów pierwszego wójta gminy Kłodzko, Ryszarda Niebieszczańskiego. Przez wiele lat była to jedynie wizja, która nie znalazła swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Teraz jednak, dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu osób, ten ambitny plan ma szansę stać się rzeczywistością.

28 września, w sobotę, doszło do istotnego wydarzenia mającego na celu przyspieszenie całego procesu. Wójt gminy Kłodzko, Zbigniew Tur, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), Tomasz Krzeszowiec oraz minister Michał Dworczyk, który od początku był gorącym zwolennikiem tego projektu, podpisali umowę. Porozumienie to dotyczy przekazania przez KOWR gminie Kłodzko 28 hektarów gruntów położonych wzdłuż Drogi Krajowej nr 8. Przestrzeń ta zostanie wykorzystana nie tylko na budowę lotniska, ale także regionalnego ośrodka szkolenia lotniczego.