Mieszkańcy Kłodzka spędzą lato bez dostępu do basenu na terenie stadionu OSiR, ponieważ to właśnie najbliższe miesiące wybrano na realizację długo wyczekiwanej inwestycji.

Budowa placu zabaw na basenie w Kłodzku

Wkrótce rozpocznie się budowa Wodnego Placu Zabaw na basenie otwartym, znajdującym się na stadionie w Kłodzku. Projekt ten jest częścią większej inwestycji finansowanej z funduszy norweskich i ma być zakończony do połowy października. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji już pojawił się wykonawca ze sprzętem, jednak modernizacja miejskiego basenu, która miała już rozpocząć się już jakiś czas temu, jest nadal oczekiwana, ponieważ uzyskanie niezbędnych pozwoleń wodno-prawnych od Wód Polskich zajęło dużo czasu. Ostatecznie pozwolenie zostało wydane w maju i uprawomocniło się w czerwcu. Początkowo planowano, że odnowiony basen uda się otworzyć jeszcze w sierpniu tego roku. Wygląda jednak na to, że tak się nie stanie i basen w Kłodzku pozostanie zamknięty przez kolejny rok z powodu remontu.

Informacja o modernizacji obiektu jest z pewnością pozytywna, ale internauci wskazują, że budowę można było przełożyć na jesień, by latem udostępnić pływalnię mieszkańcom.