Bogatego dziedzictwo i piękno powiatu kłodzkiego przyciąga turystów. Region oferuje wiele wspaniałych miejsc do odkrywania, takich jak szlaki turystyczne, uzdrowiska, parki krajobrazowe i wiele więcej. Poniżej kilka atrakcji wartych zobaczenia.

Twierdza Srebrnica

Położona niedaleko miasta Stronie Śląskie, Twierdza Srebrnica to kompleks fortyfikacji zbudowany na górze Srebrnej. Można zwiedzać podziemne tunele i komory, które stanowiły część fortyfikacji.

Zamek Grodno

Zamek Grodno znajduje się na wzgórzu nad Nysą Kłodzką, w miejscowości Zagórze Śląskie. Ten gotycko-renesansowy zamek oferuje nie tylko fascynującą historię, ale także panoramiczne widoki na okolicę.

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

To interaktywne muzeum prezentuje bogatą kolekcję historycznych i współczesnych zabawek. Jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie można zobaczyć i dotknąć różnorodnych eksponatów.

Szczeliniec Wielki:

To najwyższy szczyt Gór Stołowych i jednocześnie jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w regionie. Wspinaczka na Szczeliniec Wielki oferuje niesamowite widoki na formacje skalne i panoramę okolicznych gór.