W piątek rozpoczęły się uroczystości z okazji Dni Kłodzka, które przyciągnęły mnóstwo mieszkańców miasta. Z tej okazji zorganizowano również ciekawą paradę, rozpoczynającą uroczystości, mające trwać cały weekend. Co ciekawe, parada z okazji Dni Kłodzka nie była jedyną, jaka odbyła się ostatnio w mieście. W środę ulicami miasta spacerował bowiem nagi mężczyzna.

Uroczystości z okazji 61 Dni Kłodzka

W piątek po południu rozpoczęto uroczyste i radosne obchody Dni Kłodzka, już 61 z kolei. Obchody rozpoczęto paradą, której motywem przewodnim były Lwy Kłodzkie, przygotowane przez uczniów szkół. Najładniejsze lwy doceniono w konkursie. W samej paradzie wzięło udział sporo osób, w tym nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również seniorzy z Uniwersytetu III Wieku oraz członkowie rozmaitych stowarzyszeń działających w mieście. Kolejnym punktem piątkowych wydarzeń były oczywiście koncerty, które zakończą się dzisiaj wczesnym wieczorem. W ten weekend kłodzki stadion zamienił się w scenę i miejsce, w którym odbywały się najciekawsze atrakcje związane z imprezą.

Jednoosobowa parada w mieście

Zanim w Kłodzku rozpoczęto imprezowanie z okazji święta miasta, pewien mężczyzna postanowił sam zorganizować sobie jednoosobową paradę. 36-latek rozebrał się do naga i spacerował ulicami Kłodzka. Nagi mężczyzna, mimo że spacerował spokojnie i nikogo nie zaczepiał, nie umknął uwagi przechodniów. Ostatecznie został zatrzymany przez straż miejską. 36-latek wyjaśnił, że jest złym człowiekiem, a nagi spacer uznał za znakomitą formę oczyszczenia. To wyznanie zaalarmowało mundurowych, dlatego zatrzymanego mężczyznę przewieziono do szpitala, by upewnić się, że 36-latkowi nie grozi niebezpieczeństwo, a mówiąc wprost, czy nie ma on myśli samobójczych. Mamy nadzieję, że nagi spacer był jedynie wybrykiem lub chwilową niedyspozycją i wkrótce 36-latek wróci do normalnego funkcjonowania. Co ciekawe, to niejedyny przypadek nagiego spaceru, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Polsce. Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie: https://dolnoslaska.pl/nagi-prokurator-spacerowal-po-swidnicy/.