Zrządzeniem losu Kłodzko ma idealną działkę pod inwestycję, którą od jakiegoś czasu planuje Liga Obrony Kraju. Instytucja poszukuje w regionie działki, na której można byłoby zorganizować strzelnicę i miejsce sportowo-rekreacyjne. Burmistrz Kłodzka stara się, by projekt zrealizowano na nieużywanych od dawna terenach za jednostką wojskową.

Miejsce idealne na strzelnicę

Tak się składa, że na terenie Kłodzka znajdują się 23 hektary ziemi, która w dokumentach jest opisana jako teren pod obiekty sportowo-rekreacyjne. Miasto przez dłuższy czas nie miało pomysłu i funduszy na zagospodarowanie tego terenu. W najbliższym czasie działkę czekają jednak poważne zmiany.

Osłonięty teren należał dawniej do lokalnej jednostki wojskowej. Miejsce jest świetnie przystosowane do ćwiczeń, a także do strzelania. Strzelnica w tej okolicy nie stanowiłaby zagrożenia dla przypadkowych osób. Mieszkańcom miasta nie przeszkadzałyby również hałasy. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zrealizowania inwestycji tego typu.

Liga Obrony Kraju najwyraźniej jest tego samego zdania, gdyż pierwsze prace już rozpoczęto. W przyszłości na kłodzkiej działce ma powstać strzelnica oraz całe centrum rekreacyjne dla sportowców i turystów.

Kolejna atrakcja turystyczna Kłodzka?

Strzelnica stanie się cennym nabytkiem dla pracowników Ligi Obrony Kraju oraz uczniów określonych szkół. Obiekt stanie się miejscem do ćwiczeń i organizowania zawodów sportowych. To jednak nie wszystkie rewelacje.

Działka ma stać się prawdziwym centrum sportowo-rekreacyjnym. Powstanie tu miejsce do nauki jazdy na rowerze, odkryta siłownia dla dzieci i młodzieży, tor przeszkód i inne tego typu atrakcje, dzięki którym można aktywnie spędzić czas. Będzie to również teren doskonały na wycieczki rowerowe.

Zapowiada się kolejna ciekawa atrakcja turystyczna Kłodzka. Będziemy jednak musieli poczekać na nią jeszcze kilka lat. Zaplanowano, że obiekt zostanie oddany do użytku za około 3 lata.

Może Cię zainteresować: https://24krosno.pl/sport-o-kazdej-porze-roku/.