26 stycznia 2022

Przenośna kamera monitoringu do walki z wandalami

Kłodzko od dłuższego czasu zmaga się z aktami wandalizmu, nielegalnym wyrzucaniem śmieci i plagą kradzieży aut. Władze miasta postanowiły jakoś zaradzić tym problemom, a przecież nie ma skuteczniejszego sposobu na walkę z przestępcami, jak ich schwytanie. Nieocenioną pomocą w walce z wandalami będzie zakupiona niedawno przenośna kamera monitoringu.

Technologia w służbie człowieka

Złodzieje i śmieciarze mają w Kłodzku swoje ulubione miejscówki, dobrze znane policji. Problem polega na tym, że ciężko jest złapać przestępcę na gorącym uczynku, a brak rysopisu uniemożliwia schwytanie takiej osoby. Odpowiedzią na ten problem są kamery monitoringu: obecnie najskuteczniejsze narzędzie do poszukiwania osób zaginionych lub parających się nielegalną działalnością.

Kamery do zainstalowania w przestrzeni miejskiej są oczywiście drogie, dlatego władze Kłodzka postanowiły wykazać się inwestycyjnym sprytem. Efektem tego jest nowoczesna, przenośna kamera monitoringu, którą można zamontować, gdziekolwiek się chce.

Złodzieje i wandale strzeżcie się!

Funkcjonariuszy straży miejskiej w Kłodzku przeszkolono już z działania nowiutkiego nabytku miasta. Przenośna kamera może być zamontowana w różnych miejscach, dzięki specjalnym zaczepom. Policjanci oczywiście nie mają zamiaru informować, gdzie taka kamera będzie stacjonować i przez jaki czas.

Co najważniejsze, obraz z kamery będzie bezpośrednio przesyłany do centrum dowodzenia. Przy monitorach zawsze będzie ktoś czuwał, dzięki temu złodzieje i wandale będą mogli zostać złapani od razu w momencie popełniania przestępstwa. Bez konieczności śledztwa i szukania dowodów!

Akumulator kamery jest sprawny na tyle, że pozwala na działanie urządzenia przez blisko 3 dni bez konieczności ładowania. Sprzęt ten kosztował 30 tys. zł i ma szansę odmienić oblicze Kłodzka. Czy dzięki kamerze skończą się problemy z zaśmiecaniem terenów zielonych? Czy złodzieje samochodów zrezygnują z kradzieży? Pewnie nie, ale złapanie kilku z nich sprawi miastu ogromną różnicę.

Warto również pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy świadkami wykroczenia lub przestępstwa, możemy wykonać anonimowy telefon na policję. Monitoring to rzecz cenna, ale obywatelska czujność także nie pozostaje bez znaczenia.

Aleksandra Eliza

Poprzedni tekst

Promowanie Dolnego Śląska w Dubaju nie wszystkim się podoba

Kolejny tekst

Dyrektor Szkoły Technicznej zawieszony. Czy słusznie?