Kłodzko od dłuższego czasu zmaga się z aktami wandalizmu, nielegalnym wyrzucaniem śmieci i plagą kradzieży aut. Władze miasta postanowiły jakoś zaradzić tym problemom, a przecież nie ma skuteczniejszego sposobu na walkę z przestępcami, jak ich schwytanie. Nieocenioną pomocą w walce z wandalami będzie zakupiona niedawno przenośna kamera monitoringu.

Technologia w służbie człowieka

Złodzieje i śmieciarze mają w Kłodzku swoje ulubione miejscówki, dobrze znane policji. Problem polega na tym, że ciężko jest złapać przestępcę na gorącym uczynku, a brak rysopisu uniemożliwia schwytanie takiej osoby. Odpowiedzią na ten problem są kamery monitoringu: obecnie najskuteczniejsze narzędzie do poszukiwania osób zaginionych lub parających się nielegalną działalnością.

Kamery do zainstalowania w przestrzeni miejskiej są oczywiście drogie, dlatego władze Kłodzka postanowiły wykazać się inwestycyjnym sprytem. Efektem tego jest nowoczesna, przenośna kamera monitoringu, którą można zamontować, gdziekolwiek się chce.

Złodzieje i wandale strzeżcie się!

Funkcjonariuszy straży miejskiej w Kłodzku przeszkolono już z działania nowiutkiego nabytku miasta. Przenośna kamera może być zamontowana w różnych miejscach, dzięki specjalnym zaczepom. Policjanci oczywiście nie mają zamiaru informować, gdzie taka kamera będzie stacjonować i przez jaki czas.

Co najważniejsze, obraz z kamery będzie bezpośrednio przesyłany do centrum dowodzenia. Przy monitorach zawsze będzie ktoś czuwał, dzięki temu złodzieje i wandale będą mogli zostać złapani od razu w momencie popełniania przestępstwa. Bez konieczności śledztwa i szukania dowodów!

Akumulator kamery jest sprawny na tyle, że pozwala na działanie urządzenia przez blisko 3 dni bez konieczności ładowania. Sprzęt ten kosztował 30 tys. zł i ma szansę odmienić oblicze Kłodzka. Czy dzięki kamerze skończą się problemy z zaśmiecaniem terenów zielonych? Czy złodzieje samochodów zrezygnują z kradzieży? Pewnie nie, ale złapanie kilku z nich sprawi miastu ogromną różnicę.

Warto również pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy świadkami wykroczenia lub przestępstwa, możemy wykonać anonimowy telefon na policję. Monitoring to rzecz cenna, ale obywatelska czujność także nie pozostaje bez znaczenia.