W Polsce ostatnio nastała moda na tworzenie płatnych, nowoczesnych kąpielisk. W zamian za bezpieczeństwo, budki gastronomiczne i plażę turyści muszą płacić za wstęp jak za wejście na kryty basen. Mimo to chętnych nie brakuje. Niedawno otwarte kąpielisko w Jeziorzanach w województwie dolnośląskim — Kraina Dobrej Energii — doczeka się kolejnych ulepszeń.

W Krainie Dobrej Energii powstanie ośrodek wypoczynkowy

Krainę Dobrej Energii otwarto w te wakacje, a dokładniej 7 lipca 2021 roku. Odwiedzający nie zdążyli się jeszcze nacieszyć nowymi atrakcjami, a już zapowiedziano budowę nowych. Na terenie kąpieliska powstanie nowoczesny ośrodek wypoczynkowy z domkami na wynajem. W ten sposób urlopowicze będą mieli bezpośredni dostęp do wszystkich atrakcji. Wystarczy wynająć sobie domek lub pokój.

Kraina Dobrej Energii w Jeziorzanach jest reklamowana nie tylko jako fantastyczne kąpielisko letnie, ale również miejsce idealne do morsowania. Wkrótce powstanie tu także sauna i kawiarenka otwarta cały rok.

Domki o wysokim standardzie powstaną w najbliższych miesiącach i wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku będą przyjmować gości.

Nowoczesne kąpieliska z atrakcjami, za co płacą urlopowicze?

Kiedyś ogromną popularnością cieszyły się zwyczajne kawałki plaży i bliski dostęp do zbiornika wodnego. Od kilku lat naturalne kąpieliska są uzupełniane o nowoczesne atrakcje na miarę naszych czasów. Urlopowicze zyskują dostęp do gastronomii, sprzętów do uprawiania sportów wodnych, specjalnych placów zabaw dla dzieci i boisk do siatkówki, czy badmintona. Wszystko po to, by urozmaicić wypoczywającym spędzanie wolnego czasu i nie da się ukryć — przy okazji trochę zarobić.

Nowoczesne, płatne kąpieliska pojawiają się w różnych częściach kraju. Kraina Dobrej Energii zlokalizowana na Dolnym Śląsku jest o tyle ciekawsza, że będzie czynna cały rok. I przyznajemy szczerze, że bardziej jesteśmy skłonni zapłacić za zimowe atrakcje, niż letnie. To oczywiście jest kwestia indywidualna. Osoby, które nie chcą korzystać z płatnych kąpielisk, wciąż mają spory wybór. Przynajmniej na razie.