O oficjalnym zamknięciu portalu społecznościowego Nasza Klasa mówiło się już w maju tego roku. Warto o tym przypomnieć właśnie teraz, ponieważ Nasza Klasa zniknie z sieci już za 6 dni. Wszyscy, którzy chcą powspominać dawne dzieje polskiego internetu, bądź skopiować pamiątkowe zdjęcia, mają ostatnią szansę na zalogowanie się.

Największy polski serwis społecznościowy

Nasza Klasa to serwis założony przez 3 Polaków w czasach, kiedy internet w naszym kraju był czymś zupełnie nowym. Chociaż wydaje się, że 2006 rok nie był tak dawno, to jednak przez te 15 lat zmieniło się praktycznie wszystko. A początki były ciekawe. Polacy dopiero zaznajamiali się z możliwościami internetu. I kiedy pojawił się serwis, który umożliwiał odszukanie swoich dawnych kolegów i koleżanek ze szkoły, wszyscy byli zachwyceni.

Co ciekawe, Nasza Klasa cieszyła się popularnością zarówno wśród osób dorosłych, jak i nastolatków oraz dzieci, które szybko pozakładały własne klasy. Posiadanie konta na Naszej Klasie było modne i zapoczątkowało w naszym kraju modę na wirtualne utrzymywanie relacji. W szczytowej formie portalu zarejestrowano aż 14 mln użytkowników. Dla porównania, na Facebooku jest około 16 mln Polaków, a więc stosunkowo niewiele więcej. Nasza Klasa była niewątpliwym sukcesem. Co doprowadziło do jej upadku?

Ostatnia szansa na wspomnienia

Ogólnie mówi się o tym, że Nasza Klasa przegrała z Facebookiem, który zaczął zdobywać w Polsce popularność niedługo po Naszej-Klasie. Dodatkowo administratorzy polskiego portalu zdecydowali się na wprowadzanie specyficznych ulepszeń, które okazały się porażką. Mowa między innymi o słynnym śledziku, który w polskim internecie wywołał prawdziwą burzę. Mimo wzrastającej konkurencji i nietrafionych ulepszeń serwisu Nasza Klasa święciła triumfy wiele lat.

Łza się w oku kręci na widok wstawianych dawniej zdjęć i postów. Oglądając je, możemy zdać sobie sprawę, jak inne było wtedy nasze życie. Taka refleksja pozwala zobaczyć z całą jasnością, jak szybki i ogromny jest postęp technologiczny, którego doświadczamy.

Wszyscy, którzy chcieliby oddać się wspomnieniom, mają na to czas do 27 lipca. Obecnie nie można już zakładać nowych kont na portalu. Problem z zalogowaniem będą miały też osoby, które zapomniały hasła.