We wtorek, po niespełna miesiącu od wyborów samorządowych w 2024 roku, pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miejskiej w Kłodzku miało miejsce. Na starcie sesji roli przewodniczącego pełnił najstarszy z radnych, Stanisław Ferenc.

Przed oficjalnym rozpoczęciem obrad, które zaplanowano na ten dzień, uczczono minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego Janusza Skrobota oraz innych radnych, którzy odeszli podczas poprzednich kadencji. Następnie, zgodnie z ustalonym porządkiem obrad, radni nowej kadencji złożyli ślubowania. W dalszej części sesji nastąpiło wybranie przewodniczącego Rady Miejskiej i jego zastępców, a kolejnym etapem było złożenie ślubowania przez burmistrza miasta, Michała Piszko.

Na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej wybrany został Piotr Bryła, a rolę wiceprzewodniczących pełnić będą Zdzisław Duda i Anna Karolczak.

Po oficjalnym przyjęciu obowiązków, burmistrz Michał Piszko, w swoim krótkim przemówieniu, podziękował swoim wyborcom. Zwrócił się do nich z apelem o współpracę na rzecz miasta i jego mieszkańców. Jak zaznaczył, praca nad rozwojem Kłodzka powinna być prowadzona ponad wszelkimi podziałami, z uwzględnieniem dobra całego miasta.