Do 8 lat pozbawienia wolności może zostać skazany 40-letni mężczyzna z Katowic, który jest podejrzany o nielegalne posiadanie broni gazowej oraz amunicji. Broń ta była przechowywana przez niego w wynajmowanym apartamencie w Kłodzku. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, ale to nie koniec jego kłopotów.

Policjanci z Kłodzka, potwierdzając informacje o nielegalnej broni, odnaleźli w apartamencie mężczyzny pistolet gazowy i 10 sztuk amunicji – jak poinformował młodszy aspirant Tobiasz Fąfara, rzecznik prasowy kłodzkiej komendy. Dzięki natychmiastowej interwencji służb porządkowych, podejrzany został zatrzymany już po kilkunastu minutach od odkrycia broni.

Ponadto wyszło na jaw, że katowicki czterdziestolatek był poszukiwany przez policję w celu odbycia wcześniej nałożonej na niego kary pozbawienia wolności. Zabezpieczona broń wraz z amunicją została przekazana do laboratorium kryminalistycznego w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Po zatrzymaniu, mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

W poniedziałek usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania broni i amunicji bez odpowiedniego zezwolenia. Maksymalna kara za takie przestępstwo wynosi 8 lat pozbawienia wolności – dodał rzecznik kłodzkiej policji.