Jeżeli interesują Cię ciekawe miejsca niedaleko Kłodzka doskonałe na kilkudniowy wypad za miasto, obowiązkowo powinieneś sprawdzić Bystrzycę Kłodzką i Międzygórze. W tych miasteczkach czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji, które musisz zobaczyć, a także liczne restauracje z pysznym jedzeniem i hotele tak więc warto wybrać się w te okolice na dłużej niż jeden dzień.

Dlaczego warto zwiedzić Bystrzycę Kłodzką?

Bystrzyca Kłodzka to niewielkie miasteczko w sercu kotliny Kłodzkiej, które niewątpliwie jest świetnym miejscem do aktywnego wypoczynku wartym zwiedzania. Swoimi początkami sięga XIII w., a resztki jego średniowiecznej zabudowy obronnej pomimo wielu pożarów i wojen zachowały się w nim do dzisiaj i co roku o każdej porze przyciągają do miasta miłośników historii.

Wybierając się do Bystrzycy Kłodzkiej, warto zwiedzić nie tylko takie atrakcje jak stare mury z trzema basztami, ratusz, filumenistyczne muzeum czy stary rynek, na którym znajdują się liczne hotele i restauracje, ale też sprawdzić noclegi i zarezerwować sobie kilka dni więcej by móc zobaczyć inne atrakcje w okolicach tego miasteczka. Nieopodal znajdują się bowiem liczne szlaki zarówno turystyczne, jak i rowerowe, Polanica-Zdrój z kolorową fontanną i pijalnią wód mineralnych, a także uwielbiane przez wszystkich turystów i fanów przyrody Międzygórze, które oczaruje nas swoim baśniowym klimatem i nie chodzi nam tylko o znajdujący się w nim ogród bajek.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy i Międzygórze

Międzygórze to pełna hoteli i restauracji wieś położona u podnóża śnieżnika w samym sercu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego słynąca niegdyś z wydobywania rudy żelaza. Przez wielu odwiedzających nazywane jest ono „Perłą Dolnego Śląska”, „skarbem Dolnego Śląska” lub „Małą Szwajcarią” i ciężko jest się z tą opinią nie zgodzić, ponieważ architektura tego miasteczka przywodzi na myśl jedną z Alpejskich wiosek a klimat, jaki w nim panuje, jest naprawdę niesamowity.

Główną atrakcją w Międzygórzu niewątpliwie jest wodospad Wilczki będący drugim co do wysokości w całych Sudetach, ale to nie jedyny powód, dla którego jest ono tak chętnie odwiedzane przez wszystkich turystów. W Międzygórzu znajduje się także Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej będące punktem licznych pielgrzymek, czy drewniane domy w stylu Szwajcarskim i Norweskim, które niewątpliwie także warte są zobaczenia. Dodatkowo położenie miasteczka sprawia, że otaczają je liczne ścieżki turystyczne i rowerowe, a także wiele górskich szlaków i szczytów do zdobycia dla miłośników pieszych wędrówek, między innymi Śnieżnik czy Czarna Góra.

Noclegi Międzygórze

Planując nocleg w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej, warto wybrać jeden z hoteli w samym Międzygórzu, ponieważ niektóre z nich są naprawdę warte uwagi. Jednym z nich jest niewątpliwie pensjonat międzygórze Słoneczna Willa, położony na słonecznym zboczu, który oferuje nam nie tylko bliską odległość od licznych atrakcji w tej okolicy, ale także pokoje o wysokim standardzie z prywatną łazienką i restaurację z widokowym tarasem gdzie możemy zjeść pyszny obiad w otoczeniu zieleni, ciesząc się pięknym widokiem na okolicę.